Keçi Events

VEHBİ KOÇ VAKFI FORD OTOSAN GÖLCÜK KÜLTÜR VE SOSYAL YAŞAM MERKEZİ

Kocaeli fabrikasıyla 10 yıldır Gölcük’ te faaliyet gösteren Ford Otosan’ ın, bölge halkının sosyal yaşamını geliştirmek için kurduğu “Vehbi Koç Vakfı Ford Otosan Gölcük Kültür ve Sosyal Yaşam Merkezi” nin açılışı, Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün, Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi Koç ve Vehbi Koç Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Semahat Arsel’ in katılımıyla gerçekleştirildi.

27 bin metrekareye kurulu, 4 bin 700 metrekare kapalı alana sahip, doğal güzelliğe ve mimari inceliğe sahip olan kültür merkezinde yer alan oditoryum, spor salonu, gözlem kulesi, sanat atölyeleri, restoran ve sosyal etkinliklerin yapılabileceği salonlar Ford Otosan çalışanlarının ve bölge halkının sosyal yaşamına katkıda bulunmak amacıyla hayata geçirildi.
Kültür merkezinde eğitim amaçlı faaliyetlerden meslek edindirme kurslarına, kişisel gelişimden hobi kurslarına, trafik ve çevre eğitimlerinden müzikli söyleşilere kadar pek çok etkinlik yer alacak. Yetişkinlerin yanı sıra çocuklar da kendileri için düzenlenen çeşitli eğitim ve etkinliklere katılabilecek, sanat ve kültür etkinlikleri ile küçük yaşta tanışma fırsatı bulacaklar.