Keçi Events

SABANCI VAKFI FİLANTROPİ SEMİNERİ

SABANCI VAKFI FİLANTROPİ SEMİNERLERİNİN dokuzuncusu SABANCI CENTER "HACI ÖMER KONFERANS SALONU"NDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. "HER ŞEYE RAĞMEN İNSAN SEVGİSİ" KONULU SEMİNERE SABANCI VAKFI MÜTEVELLİ HEYETİ BAŞKANI GÜLER SABANCI'NIN YANI SIRA, KAMU, İŞ DÜNYASI, MEDYA, SANAT DÜNYASI, TÜRKİYE'DE FAALİYET GÖSTEREN VAKIF, DERNEK VE ÜNİVERSİTE TEMSİLCİLERİ KATILDI.

Sabancı Vakfının her yıl sivil toplum alanındaki yeni yaklaşımları tartışıp, sivil toplum, vakıf, özel sektör ve kamu temsilcilerini uluslararası uzmanlarla buluşturduğu “Filantropi Semineri” bu yıl Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Güler Sabancı ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Somali’de isyancılar tarafından kaçırılıp 460 gün rehin tutulduktan sonra kurtulmayı başaran ve daha sonra bölgede hayırseverlik çalışmalarına başlayarak bir vakıf kuran gazeteci Amanda Lindhout ile Somali’de kadın sünnetine uğramasının ardından, kadın sünnetinin engellenmesi konusunda Birleşmiş Milletler elçisi olup aynı konuda çalışan bir vakıf kuran Waris Dirie bu yıl ki seminerin konuk konuşmacıları olarak büyük ilgiyle dinlendi.

Portfolyo Detayı

KATEGORİ : Sabancı Vakfı